Sinds de oprichting van de staat Israël, 73 jaar geleden, zijn ruim 600 Palestijnse dorpen verdwenen. De vernietiging van de Palestijnse dorpen is een proces dat tot vandaag voortduurt. Op de Westelijke Jordaanoever worden momenteel 70 dorpen met vernietiging bedreigd. De niet aflatende pogingen om het overwegend Palestijnse Oost-Jeruzalem te ‘verjoodsen’ hebben onlangs nog tot de zoveelste opflakkering van de oorlog tegen de Palestijnen in Gaza geleid.
Tijdens een rondreis door Israël- Palestina in oktober 2018 maakte Johan Depoortere, voormalig journalist bij de VRT, een fotoreeks over een tiental verdwenen Palestijnse dorpen. Over de verdwijning van deze dorpen is er nooit veel in de geschiedenisboeken gekomen. Johan Depoortere geeft toelichting over de geschiedenis van de verdwenen dorpen van Palestina en de huidige situatie van de Palestijnse bevolking.
De expo met de foto’s van Johan Depoortere loopt van 16 dec ‘21 – 23 dec ’21 en is gratis te bezoeken in de kunstgalerij.
i.s.m. 11.11.11